Магістрально-волоконно-оптичні лінії - звучить не просто, правда? Але саме будівництво таких ліній дозволяє телеком-оператору розширювати мережу і забезпечувати стабільність сервісу клієнта. Наприклад, якісну роботу мережі Інтернет у вашому бізнес-центрі або офісі.

У нашій статті ви дізнаєтеся все найцікавіше про будівництво магістралі і проектування мережі. Ми розберемо на «деталі» дане питання і дізнаємося в чому полягає «логіка» і «фізика» процесу і як все це відображається на сервісі клієнта.


Що таке магістраль і чому вона важлива для клієнта?

Для підключення високошвидкісного інтернету клієнти GigaTrans беруть в оренду волокна, тому завдання нашої команди - постійно розширювати і розвивати власну мережу.

Мережа GigaTrans - це центральні вузли зв'язку (їх ще називають кореневі або ядро ​​мережі), які з'єднані між собою зарезервованими магістральними волоконно-оптичними лініями. На вузлах зв'язку встановлено мережеве обладнання, яке забезпечує функціонування і доступність мережі. Саме магістральний кабель з'єднує дані вузли зв'язку між собою. А останні в свою чергу об'єднують всі технічні майданчики оператора, через які і здійснюється безпосереднє підключення клієнтів.


Тобто будуючи магістральні волоконно-оптичні лінії, ми збільшуємо стабільність сервісу і ємність нашої мережі, задовольняючи потреби клієнтів.


У свою чергу, побудова магістральної волоконно-оптичної лінії дає можливість:
  • надавати клієнту безперервний сервіс;
  • створити фізичну і можливість логічного резервування;
  • і найголовніше наші сервіси стають більш стабільними.


Фізика побудови магістралі - чому це важливо?

Після вирішення всіх питань щодо побудови «логіки» майбутньої магістралі, будівельна бригада переходить до фізичних робіт (тобто складання проектної документації та безпосереднього прокладання магістралі).

Підготовка проекту з будівництва триває в середньому 2 місяці. Найдовше в проекті - це підготовка документації та уточнення технічних умов. Наприклад, зараз команда GigaTrans працює над масштабним проектом. Але для того, щоб приступити до безпосереднього будівництва магістралі довелося розробити більше 15 проектів, 30 технічних умов, а ще 15 договорів та інших дозволів.

Після того, як на руках виявляється проект і дозвіл на виконання робіт, будівельна бригада приступає до робіт на об'єкті.Також варто зазначити, що найважливіша робота на об'єкті - це зварювання кабелю, адже оптичний кабель складається з понад 96 волокон і всі вони мають збігтися при зварюванні. Саме тому на наших об'єктах працює зварювального лабораторія - хлопці, які дуже акуратно "чаклують" над двома частинами кабелю, щоб волокна безпомилково потрапили один в одного.

Коли магістраль прокладена, фахівці GigaTrans підключають кабелі до мережі і будують нові лінки, які проходять за новими фізичними маршрутами. Тобто будівельна бригада вибудовує логічні схеми, які дозволять вирішувати раніше поставлені завдання для клієнтів:
  • стабільність;
  • надійність;
  • постійна підтримка параметрів мережі;
  • кратне резервування вузлів і ядра мережі;
  • і найважливіше для ключових абонентів - це можливість фізично зарезервувати їх підключення.

Написати нам

Від 2 до 500 симв.