Потреби різних компаній відрізняються. Так, для онлайн-бізнесу важлива безперебійна робота сайту і онлайн-сервісів, а для рітейлу - єдина корпоративна мережа, в яку входять всі підрозділи компанії, наприклад, склад, магазини, дата-центр і штаб-квартира. Для всіх компаній - безпека даних і захист від кібератак. Всі ці проблеми змушують бізнес шукати надійного IT-підрядника, який підбере для них оптимальне рішення.

На прикладі історій реальних клієнтів розповіли, з якими запитами приходять компанії і як провайдер послуг допомагає вирішити їхні проблеми.

Безпечна передача даних і міжнародний зв'язок

Це завдання актуальне для компаній, які працюють з замовниками по всьому світу. Наприклад, один з клієнтів GigaTrans - великий український IT-бізнес: п'ять офісів в Україні і кілька за кордоном, більше 1000 співробітників. Компанія розробляє власні продукти, а також виступає як підрядник для зовнішніх замовників, наприклад, великих міжнародних банків.


В ході роботи програмістам потрібно регулярно телефонувати клієнтам і партнерам з Європи і США. Тому компанія звернулася із запитом забезпечити стабільне і безпечне підключення для відеодзвінків.

Рішення. GigaTrans надав клієнтові інтернет-канали з симетричною швидкістю Україна/світ. При такому рішенні швидкість доступу до закордонних провайдерів - не нижче, ніж швидкість в межах нашої країни.

Ще одна пропозиція від телеком-оператора - об'єднати офіси компанії в Україні і за кордоном в локальну мережу, щоб гарантувати безпеку підключення. Причому для міжнародного сполучення побудували транспортний канал передачі даних без виходу в інтернет. А щоб «зв'язати» об'єкти в нашій країні, використовували так зване «темне» волокно. Назва технології пояснює її суть: ця лінія зв'язку має на увазі відсутність сторонніх підключень.

Також ні в кого, в тому числі і у провайдера послуг, немає доступу до інформації, яка передається за таким волоконно-оптичним кабелем. Цей канал зв'язку неможливо «прослухати», скопіювати дані або передати їх третім особам. Клієнт встановлює на ньому власне обладнання і сам налаштовує мережу. А оператор відповідає тільки за цілісність кабелю - стежить, щоб його не пошкодили. Все це гарантує, що дані замовника надійно захищені і недоступні для зовнішніх впливів.

Скорочення витрат на IT-обслуговування

Також скористатися послугами телеком-оператора варто в тих випадках, коли у компанії багато відділень в різних регіонах країни - значить, доводиться витрачати багато часу на їх обслуговування і супровід.
Так, в GigaTrans звернулася мережа продуктових супермаркетів. У мережі близько 30 торгових точок в різних містах України. Раніше всі філії компанії обслуговували різні інтернет-провайдери. Бухгалтерам доводилося обробляти величезну кількість рахунків, актів та податкових накладних за всі канали зв'язку. Крім того, у всіх провайдерів відрізнялися номери телефонів техпідтримки, якість послуг, швидкість відпрацювання запитів - це теж породжувало труднощі в обслуговуванні.

Рішення. Телеком-оператор GigaTrans запропонував клієнтові взяти на обслуговування всі філії і як наслідок - оформити єдиний пакет документів від оператора. Такий підхід дозволив скоротити трудомісткість бухгалтерії в 10 разів. Замовник зміг заощадити і на IT-персоналі за рахунок єдиної якісної техпідтримки GigaTrans, яка допомагає усунути будь-які пошкодження інтернет-каналу в регіонах в найкоротші терміни.

Крім того, всі регіональні магазини з'єднали в одну локальну мережу за допомогою каналів передачі даних. Завдяки цьому співробітники відділень отримали доступ до важливих корпоративних даних, наприклад, поштою і CRM-системою, - без виходу в інтернет. За рахунок цього досягається безпека: треті особи не зможуть перехопити конфіденційну інформацію. До того ж, робота філій тепер менше залежить від конкретних інтернет-провайдерів.

Швидка передача великих масивів інформації

Це основна потреба медіабізнесу, наприклад, телеканалів і онлайн-видань. Так, в GigaTrans звернувся великий телеканал, який входить до п'ятірки новинних провайдерів України. Там працює кілька сотень співробітників.У компанії було декілька основних запитів. Перш за все, потрібна була миттєва широкосмугова передача даних від телестудії до телерадіоцентру і інтернет-провайдерів. Адже зараз немає аналогового телебачення: телестудія транслює всі відеопотоки через інтернет. У свою чергу, провайдери отримують ТВ-потік в так званих точках обміну інтернет-трафіком. Тому компанії потрібні були надійні лінії зв'язку від офісу до кількох таких точок.

Ще одна «біль» новинного каналу - кібератаки політичних і бізнес-конкурентів прямо під час онлайн-трансляцій. Доречі, така проблема актуальна для багатьох компаній.

Рішення. Питання швидкості в GigaTrans вирішили за допомогою використання «темного» волокна. При такій технології у клієнта немає швидкісних обмежень. Максимальні показники визначаються тільки обладнанням, яке буде використовувати компанія для передачі даних. Телеком-провайдер побудував такі лінії зв'язку від офісу телекомпанії до кількох точок обміну трафіком. Це забезпечило безпечну і швидку передачу величезних відеопотоків від «генераторів відео» - до споживачів.

А щоб вирішити проблему кібербезпеки, GigaTrans забезпечив захист від DDoS-атак і побудував прямий доступ до серверів компанії в дата-центрі по безпечних каналах передачі даних.

Безперебійна робота всієї інфраструктури

Бізнес банків і інших фінансових структур повністю залежить від стабільної роботи відділень, онлайн-банкінгу та постійного доступу до центрального офісу. Наприклад, GigaTrans обслуговує великий український банк, у якого близько 40 відділень у всіх регіонах країни. Клієнту необхідно було побудувати безпечні лінії зв'язку і налаштувати резервні канали, щоб в разі відмови основних каналів бізнес не зупиняв роботу.Рішення. Безперебійна робота всіх сервісів - завдання номер один для бізнесу з різних сфер. Тому рішення, яке запропонував телеком-оператор своєму клієнтові, може бути актуальним і для інших компаній.

Щоб забезпечити стабільну роботу, провайдер побудував основний і резервний канали передачі даних різними маршрутами. Крім того, головні майданчики банку зв'язали за допомогою так званих «оптичних кілець». При такому рішенні лінії зв'язку утворюють кільце в буквальному сенсі цього слова. І якщо з якихось причин прямий кабель між двома точками буде пошкоджений, вони все одно залишаться пов'язані через інші вузли завдяки «кільцевій» організації мережі.

Крім стійкості до катастроф на рівні каналів зв'язку, телеком-оператор подбав і про безпеку інфраструктури. Банк розмістив свої резервні сервери в комерційному дата-центрі GigaCenter, який разом з GigaTrans входить в єдину групу компаній. Якщо центральний офіс вийде з ладу, всі регіональні відділення автономно переключаються на резервну точку мережі.

Незалежність від інтернет-провайдерів

Онлайн-бізнес прямо залежить від дій покупців на сайті, тому навіть короткочасний простій зменшує прибуток. До того ж, такі компанії зазнають мільйонних збитків при будь-яких неполадках облікової системи, через яку агенти і клієнти здійснюють замовлення.
Один з клієнтів GigaTrans - великий тендерний онлайн-майданчик, який входить в топ-3 за кількістю учасників. Кожну секунду там здійснюються торги. Компанія заробляє на відсотках від угод, тому проблеми з працездатністю сайту чреваті втратами (близько 1-2 млн гривень за годину простою). Таким чином, бізнес стає залежним від провайдерів, які обслуговують інтернет-канали.

Рішення. Щоб убезпечити бізнес і зробити його більш незалежним, GigaTrans допоміг йому отримати автономну систему і блок IP-адрес. Це означає, що IP-адреси, на яких розміщений сайт, закріплюються не за інтернет-провайдером, а за компанією. Іншими словами, кілька різних провайдерів можуть обслуговувати одні й ті ж IP-адреси клієнта.

Завдяки цьому у разі раптового виходу з ладу каналу зв'язку одного постачальника інтернет-послуг, перехід на резервні лінії іншого відбудеться автоматично - витрачати час на перенастроювання мережі не доведеться. Крім того, клієнт розмістив своє обладнання в GigaCenter. Щоб захистити передачу даних між дата-центром і офісом компанії, телеком-оператор проклав «темне» волокно.

Побудова каналів зв'язку «з нуля»

Окрема категорія клієнтів - будівельний бізнес. Як правило, будівництво нового житлового комплексу починається «на пустирі», де ще не прокладено комунікацій. Але вже з перших днів робіт компанія повинна облаштувати поблизу офіс продажів зі стабільно працюючою телефонією, щоб менеджери могли приймати дзвінки клієнтів. З таким запитом до GigaTrans звернувся великий український забудовник. Компанія працює на ринку 50 років і тільки за останній рік побудувала понад 7 000 квартир.


Рішення. В даному випадку головне завдання телеком-підрядника - допомогти клієнту створити телекомунікаційні канали «з нуля». Мова йде не тільки про фізичну реалізацію, а й про велику кількість рутинних завдань, які необхідно виконати до старту робіт. Постачальник телеком-послуг аналізує умови, проектує рішення, отримує в держустановах потрібні дозволи на монтажні роботи і прокладає кабелі. В результаті компанія замовника отримує прогнозовані терміни відкриття офісів продажів.

До речі, крім телефонії, клієнт використовує телекомунікації GigaTrans і для організації онлайн-відеоспостереження за об'єктом. Широкий канал дозволяє транслювати зображення без затримок і в хорошій якості. Це означає, що топ-менеджери компанії і клієнти можуть в будь-який час спостерігати за процесом будівництва.


Експерт: Дмитро Садиков
Автор: Валентина Донченко

Написати нам

Від 2 до 500 симв.