Не існує і дня в українця, а якому не згадується слово “інтернет”. Він засів глибоко в нашій підсвідомості, тож тепер життя без нього складно й уявити. Але час від часу ми всі стикаємося з проблемами повільного з’єднання, а це зі свого боку дуже дратує. Давайте розберемося, які основні причини повільного інтернету, та як це можна виправити.
Як визначити швидкість інтернету
Швидкість інтернету — одна з ключових характеристик, яка визначає, наскільки оперативно ваші пристрої можуть отримувати і передавати дані. Це залежить від кількох факторів, зокрема від тарифного плану, типу підключення інтернету та стану вашого обладнання. Зазвичай, швидкість вимірюється в мегабітах за секунду (Mbps) або гігабітах за секунду (Gbps). Щоб зрозуміти, чому у вас поганий інтернет, важливо знати, яку швидкість ви повинні мати за вашим тарифним планом. Після цього можете скористатися безкоштовними онлайн-сервісами для визначення точних показників.
Основні причини поганої передачі даних
№1: Перевантаження мережі
Одна з ключових причин, чому поганий інтернет, – це перевантаження мережі. Коли багато користувачів одночасно підключаються до однієї мережі, пропускна здатність відчутно знижується. Особливо це можна помітити у вечірній час, коли більшість людей користуються інтернетом. Тож якщо ваш інтернет погано працює, можливо, домашня мережа перевантажена.
№2: Технічні несправності
Часто користувачі інтернету шукають причину уповільненої мережі у провайдерах, та забувають елементарно оглянути роутер чи модем. Адже поганий інтернет може бути саме через несправність обладнання. Тож ретельно перевірте, чи правильно підключені всі кабелі та, чи не перегрівається ваш маршрутизатор. Якщо інтернет погано працює навіть після перезавантаження роутера, можливо, варто розглянути заміну обладнання.
№ 3: Обладнання застаріле або пошкоджене
Сучасні проблеми потребують сучасних рішень, а саме якісного роутера для забезпечення оптимальної швидкості з’єднання. Якщо у вас старий модем або роутер, це може бути однією з причин, чому пропадає інтернет. Можливо, у вашій ситуації варто розглянути ідею покупки більш потужного обладнання, щоб покращити швидкість інтернету.
№4: Обмеження з боку провайдера
Річ у тім, що деякі провайдери обмежують швидкість інтернету після використання певної кількості даних, що може суттєво впливати на якість з’єднання. Якщо ви підозрюєте, що ваш провайдер може обмежувати швидкість, зв’яжіться з ним для уточнення деталей щодо вашого тарифного плану.
№5: Вибір тарифного плану
Зверніть особливу увагу на тарифний план. Зазвичай провайдери пропонують різні варіанти, зокрема плани зі швидкістю до 100, 200 або навіть 1000 Мбіт/с. Якщо ви плануєте використовувати інтернет для перегляду відео, ігор або роботи з великими обсягами даних, оберіть план з найвищою доступною для вас швидкістю.
№6: Програмне забезпечення та віруси
Віруси та шкідливе програмне забезпечення можуть використовувати ресурси вашого комп’ютера, викликаючи затримки та перебої в роботі мережі. Регулярний перегляд та видалення шкідливих програм допоможе покращити швидкість інтернету та забезпечити стабільне з’єднання. Окрім того, встановіть Антивірус.
№7: Оновлення програмного забезпечення
Інколи великі оновлення можуть використовувати значну частину вашої пропускної здатності, що викликає тимчасові перебої. Якщо ваш інтернет погано працює під час оновлень, спробуйте налаштувати їх на менш завантажений час доби.
№8: Використання великої кількості даних
Якщо на вашому гаджеті одночасно відкрито незліченна кількість вкладок, це також може стати причиною поганої роботи Wi-Fi. Особливо коли на цих вкладках є активні завантаження або відтворення мультимедійних вмістів. Тож прослідкуйте за цим.
Отже, якщо вас регулярно турбує повільна швидкість інтернету, не ігноруйте проблему. Перевантаження мережі, технічні проблеми з обладнанням, якість інтернет-послуг, програмне забезпечення або велика кількість даних — всі ці фактори можуть впливати на швидкість вашого інтернету.
До речі, не забудьте й про розміщення! Найкраще місце для вашого роутера – в середній частині приміщення, подалі від стіни і підлоги, на висоті 1.5 метри.
Власне, дотримуючись усіх вищеперерахованих порад, ви зможете визначити, що робити, якщо поганий інтернет, та як покращити інтернет у вашій домівці.