Як проводять інтернет в офіс клієнта? Які види оптичного кабелю існують та з якими труднощами стикається відважна будівельна бригада при побудові мережі клієнта?

Відповіді на всі ці питання ви зможете знайти в новій статті від команди GigaTrans.

Почати варто з того факту, що більше 98% кабельних споруд в мережі GigaTrans прокладаються в телефонній каналізації. Також оптичний зв'язок можна прокласти "по повітрю" та під водою (останній спосіб використовується найрідше, з огляду на дороговизну такого способу прокладки).

Практичне виконання робіт (а саме прокладка кабелю) займає як правило не більше 20% всього проекту, а більше 80% випадають на підготовчі процеси:
  • розробка технічного завдання;
  • створення проектної документації;
  • отримання дозволів та погоджень на проведення робіт.

Які складнощі виникають при побудові волоконно-оптичних ліній зв'язку?

Згодом телефонні каналізації переповнюються кабелями, пошкоджуються при проведенні сторонніх будівельних робіт, просідають від дощів та інших погодних умов. У таких ситуаціях складно здійснювати нові включення, адже дістатися до каналів кабельної каналізації стає «завданням із зірочкою». Тому будівельній бригаді доводиться проводити справжні розкопки - розривати ґрунт і добиратися до кабелів, щоб виправити ситуацію.

GigaTrans - надійний телеком-оператор в побудові волоконно-оптичних ліній зв'язку

У команді GigaTrans присутні 2 повноцінні будівельні бригади, а також 2 автономні зварювальні лабораторії. Наші фахівці виконують весь спектр проектувальних робіт, здійснюють будівництво ВОЛЗ, а також роботи щодо експлуатації мережі (планові та аварійні). Ми не залежимо від зовнішніх підрядників, тому швидкість виконання проектів у нашій команді набагато вища, ніж у інших підрядників. Всі перераховані вище переваги, а також співпраця з партнерами Європи та України дозволяють нам підключати клієнтів практично в будь-якій точці світу.

Як відбувається прокладка волоконно-оптичних кабелів?

Захоплюючий процес закладки волоконно-оптичних кабелів у деталях ви можете побачити у відеоролику від команди GigaTrans:


Прокладка кабелю починається з закладки прутка - здавалося би така невелика, а насправді дуже важлива деталь. Саме за нього далі буде прив'язуватися оптичний кабель.Вище ми вже згадували, що в більшості випадків кабелі прокладаються саме під землею. Але часом бувають проекти, в яких немає технічної можливості для такого способу його прокладки. У таких ситуаціях волоконно-оптичний кабель прокладається по опорам (стовбам) або стінам.

Після прокладки кабелю по необхідному маршруту будівельна бригада переходить до найбільш "кропотливого" і, мабуть, захоплюючого етапу будівництва ВОЛЗ - здійснення зварювальних робіт. Тут важлива кожна деталь і будівельній бригаді на даному етапі потрібно бути максимально уважними, адже зварювання здійснюється на рівні мікроволокон. Монтаж кабелю виконується за допомогою цілого набору спеціалізованих інструментів: таких як зварювальний апарат, рефлектометр (прилад для вимірювання параметрів волоконно-оптичних ліній передач) та інших точних прецизійних інструментів.Далі слідує процес обробки кабелю і зняття оболонки. Лише після цього здійснюється безпосереднє зварювання волокон. На місце зварювання надягається термозбіжна гільза. Потім термозбіжна гільза опускається в піч з метою захисту місця зварювання.І на останньому етапі необхідно закрити муфту, запечатати її та опустити вже у колодязь.


Які види кабелів існують?

У телекомунікаційній сфері використовують такі види оптичного кабелю:
  • монтажні та станційні (кабелі, які використовують при побудові кабельних комунікацій всередині будівлі);
  • зональні та магістральні (кабелі, за допомогою яких здійснюється побудова комунікаційної мережі під ґрунтом, в кабельних колодязях і під водою).
Так, в мережі телеком-оператора GigaTrans використовують оптичні кабелі від 2-х до 216-ти волокон. 


Написати нам

Від 2 до 500 симв.