«Матриця» з Кіану Рівзом, автобіографічна кінострічка про Марка Цукерберга “Соціальна мережа” та технотрилер “Хакери” 90-х років — окрім того, що всі ці фільми стали справжніми шедеврами кінематографії, в них є ще дещо спільне. У сюжеті кожного розповідали про інтернет або суміжні технології.
Ділимося добіркою п’яти фільмів та занурюємося глибше в інтернет-світ та тему кібербезпеки.
Матриця (1999)
«Матриця» — науково-фантастичний бойовик, що розповідає про комп’ютерного хакера, на ім’я Нео (Кіану Рівз). Одного разу він виявляє, що світ, у якому він живе, — це імітована реальність, створена розумними машинами, щоб тримати людей під контролем.
Фільм досліджує різні теми, пов’язані з інтернетом: віртуальна реальність, штучний інтелект і потенційні небезпеки технологій. Інтернет-технології тут зображуються насамперед через концепцію самої Матриці — симульованої реальності, створеної розумними машинами, які поневолили людство.
Вона зображена як величезна мережа взаємопов’язаних комп’ютерних систем, яка дозволяє машинам контролювати розум і тіло людей, а також надає їм віртуальну реальність для проживання.
Соціальна мережа (2010)
«Соціальна мережа» — біографічна драма, випущена у 2010 році режисером Девідом Фінчером. У фільмі розповідається історія створення однієї з найпопулярніших в Інтернеті соціальних мереж — Facebook. Шалений успіх цієї мережі по всьому світу назавжди змінив життя студентів Гарвардського університету, які заснували її у 2004 році та за кілька років стали наймолодшими мультимільйонерами у США.
Кінострічка розкриває як інтернет-технологія була використана для розробки платформи, що об’єднала людей по всьому світу. Крім того, фільм висвітлює правові та етичні наслідки інтернет-технологій. Адже значна частина сюжету присвячена судовим баталіям, з якими зіткнувся засновник Facebook Марк Цукерберг через суперечки щодо інтелектуальної власності та проблеми конфіденційності.
Хакери (1995)
WarGames (1983)
«Військові ігри» — це трилер часів холодної війни, який розповідає про підлітка-комп’ютерника, на ім’я Девід Лайтман. Головному герою вдається зламати військовий суперкомп’ютер і запустити низку подій, які можуть розпочати велику ядерну війну.
У фільмі розглядаються теми комп’ютерної безпеки, штучного інтелекту і потенційні небезпеки Всесвітньої павутини. Тема інтернет-технологій не розкривається прямо, але опосередковано згадується через концепцію комп’ютерної мережі. Хоча у фільмі немає прямих згадок про інтернет, у ньому показано мережу комп’ютерів, які спілкуються один з одним, що є фундаментальною концепцією розвитку Всесвітньої павутини.